طرز تهیه محلبی توت فرنگی

طرز تهیه محلبی توت فرنگی , دستور پخت محلبی توت فرنگی

محلبی توت فرنگی یکی از انواع دسرهای خوشمزه عربی است که با طعم های مختلفی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه محلبی توت فرنگی در ادامه با سایت آموزشی گارنو همراه باشید.

مواد لازم محلبی توت فرنگی
توت فرنگی ۱ پیمانه
بستنی توت‌ فرنگی ۱ پیمانه
خامه صبحانه ۱۰۰ گرم
شیر ۲ پیمانه
نشاسته ذرت ۲ قاشق غذاخوری
شکر ۶ قاشق غذاخوری
اسانس وانیل ۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه محلبی توت فرنگی

مرحله اول

برای تهیه محلبی توت فرنگی خوشمزه در ابتدای کار شیر را به همراه شکر و نشاسته ذرت درون یک قابلمه مناسب ریخته، سپس به صورت مداوم با هم زن دستی هم می زنیم تا مواد درون شیر کاملا حل شوند.

مرحله دوم

زمانی که مایه شیر یکدست شد، قابلمه را روی حرارت ملایم گذاشته و بدون وقفه هم می زنیم تا مخلوط شیر به غلظت فرنی برسد. پس از اینکه مایه دسر به غلظت فرنی رسید قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم.

مرحله سوم

حالا توت فرنگی ها را به همراه بستنی توت فرنگی و خامه صبحانه درون میکسر می ریزیم و به خوبی میکس می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. در ادامه مایه توت فرنگی را به قابلمه اضافه کرده و مخلوط می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله اسانس وانیل را به قابلمه اضافه کرده و مجددا هم می زنیم، سپس اجازه می دهیم دمای مایه محلبی با دمای محیط هماهنگ شود. زمانی که مایه دسر خنک شد، لیوان های سرومان را انتخاب می کنیم.

مرحله پنجم

در ادامه چند اسلایس توت فرنگی درون لیوان های سرومان قرار می دهیم، سپس مایه دسر را روی آنها ریخته و روی مایه را با قاشق مرطوب صاف می کنیم. در آخر به دلخواه مقداری سس توت فرنگی و پودر پسته روی دسر می ریزیم. نوش جان.