طرز تهیه سالاد گندم , دستور پخت سالاد گندم و سبزیجات

سالاد گندم یکی از انواع سالادهای خوشمزه و سالم است که برای افراد رژیمی بسیار مناسب می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سالاد گندم در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
گندم سیاه ۱ لیوان
کنسرو ذرت ۱ استکان
پیازچه ۳ ساقه
نعنا تازه ½ دسته
شوید ۱ دسته
فلفل دلمه ای قرمز ۳ عدد
خیارشور ۶ عدد
انار دان شده ۱ استکان
مواد لازم برای سس
روغن زیتون ½ استکان
لیمو ترش تازه ½ لیمو
رب انار یا سس انار ۱ قاشق غذاخوری
نمک ۱ قاشق چایخوری
طرز تهیه ساده و در عین حال خوشمزه “پوره نخود”

طرز تهیه سالاد گندم

مرحله اول

برای تهیه سالاد گندم خوشمزه در ابتدای کار گندم سیاه را شسته و درون یک قابلمه حاوی آب می ریزیم، سپس قابلمه را روی حرارت گذاشته و اجازه می دهیم گندم سیاه به مدت ۱۵ دقیقه کاملا پخته و نرم شود.

مرحله دوم

در این فاصله فلفل دلمه ای قرمز را روی حرارت به صورت کبابی می پزیم، سپس به همراه خیارشور به اندازه های دلخواه خرد می کنیم. حالا پیازچه را به همراه نعنا و شوید به صورت ریز خرد کرده و کنار می گذاریم.

مرحله سوم

پس از گذشت ۱۵ دقیقه گندم را درون آبکش ریخته و اجازه می دهیم آب اضافی اش گرفته شده و کاملا خنک شود. حالا گندم را به همراه ذرت، پیازچه، نعنا، شوید، فلفل دلمه ای قرمز، خیارشور و انار درون یک کاسه می ریزیم.

مرحله چهارم

حالا به سراغ درست کردن سس سالاد می رویم، برای این منظور روغن زیتون را به همراه آب لیمو ترش تازه، رب انار و نمک درون یک کاسه مناسب ریخته و به خوبی مخلوط می کنیم تا سس ترکیب و یکدست شود.

مرحله پنجم

در ادامه سس را به صورت پخش درون کاسه روی مواد سالاد ریخته و با دو قاشق سالاد را زیر و رو می کنیم تا سس به خورد مواد سالاد برود. در نهایت اجازه می دهیم سالاد به مدت ۱ ساعت استراحت کند، سپس سرو می کنیم. نوش جان.