طرز تهیه دسر کاتمر

طرز تهیه دسر کاتمر , دستور پخت دسر کاتمر ترکیه ای

دسر کاتمر یکی از انواع دسرهای ساده و خوشمزه کشور ترکیه است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه دسر کاتمر در ادامه با سایت آموزشی گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
خمیر باقلوا ۸ عدد
سر شیر ۴ قاشق غذاخوری سر پر
شکر ۴ قاشق غذاخوری
پودر پسته ۸ قاشق غذاخوری
کره به مقدار کافی

طرز تهیه دسر کاتمر

مرحله اول

برای تهیه دسر کاتمر خوشمزه ابتدای کار کره را روی حرارت غیر مستقیم بخار کتری بنماری می کنیم تا ذوب شود، سپس یک لایه خمیر باقلوا روی سطح کار قرار می دهیم و روی خمیر را با کره ذوب شده چرب می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله مجددا یک لایه خمیر باقلوا روی خمیر باقلوا قبلی قرار می دهیم، سپس بدون چرب کردن پودر پسته را به صورت مربعی در مرکز خمیر می ریزیم. در ادامه روی پودر پسته به صورت پخش شکر می ریزیم.

مرحله سوم

حالا سر شیر را به چند قسمت مکعبی تقسیم می کنیم و روی پودر پسته قرار می دهیم. در ادامه خمیر را به صورتی که پودر پسته و کره در مرکز قرار بگیرند تا می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

مرحله چهارم

در نهایت مقداری روغن مایع درون تابه می ریزیم، سپس دسر را درون تابه قرار می دهیم و دو طرف آن را کاملا سرخ می کنیم. در ادامه دسر کاتمر را درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم و با پودر پسته تزئین کرده، سپس سرو می کنیم. نوش جان.