طرز تهیه دسر با نان تست و کارامل

طرز تهیه دسر با نان تست و کارامل , دستور پخت دسر با نان تست و کارامل

دسر با نان تست و کارامل یکی از انواع دسرهای ساده و بین المللی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه دسر با نان تست و کارامل در ادامه با سایت آموزشی گارنو همراه باشید.

مواد لازم دسر با نان تست و کارامل
شیر ۴ لیوان
پودر کرم کارامل ۲ عدد
نان تست ۱۲ عدد
مواد لازم کرم پنیری
خامه صبحانه ۱۷۰ گرم
پنیر خامه ای ۹۰ گرم
پودر خامه ۲ قاشق غذاخوری
طرز تهیه “سوپ زردک” و جعفری خوشمزه و مقوی

طرز تهیه دسر با نان تست و کارامل

مرحله اول

برای تهیه دسر با نان تست و کارامل خوشمزه در ابتدای کار شیر و پودر کارامل را درون یک قابلمه مناسب می ریزیم و قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا شیر به نقطه جوش بیاید، سپس قابلمه را از روی حرارت بر می داریم.

مرحله دوم

در ادامه اطراف نان تست را با چاقو جدا کرده و دو لایه درون یک ظرف مناسب می چینیم. حالا مخلوط شیر و پودر کارامل را به صورت داغ روی نان تست ریخته و ظرف را درون یخچال قرار می دهیم تا دسر سفت شود.

مرحله سوم

پس از گذشت این زمان خامه صبحانه را به همراه پنیر خامه ای و پودر خامه درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با دور تند همزن برقی به خوبی هم می زنیم تا خامه فرم بگیرد. حالا ظرف را از یخچال خارج می کنیم.

مرحله چهارم

در ادامه کرم پنیری را روی نان تست ریخته و با لیسک کاملا پخش می کنیم. حالا روی کرم پنیری را به دلخواه با خلال پسته، گل محمدی و خلال بادام تزیین کرده و مجددا به مدت ۱ الی ۲ ساعت درون یخچال قرار می دهیم. نوش جان.