طرز تهیه تیرامیسو موز

طرز تهیه تیرامیسو موز , دستور تهیه تیرامیسو موزی

تیرامیسوی موزی یکی از انواع دسرهای سنتی و خوشمزه کشور ایتالیا است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه تیرامیسو موز در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
بیسکوئیت لیدی فینگر ۲ بسته
شیر ۵ لیوان
شکر ۱٫۵ لیوان
زرده تخم مرغ ۲ عدد
آرد ۳٫۵ قاشق غذاخوری
وانیل نوک قاشق چایخوری
پنیر لبنه ۴ قاشق غذاخوری
موز ۳ عدد
نسکافه فوری ۲ عدد
آب جوش ۲ لیوان

طرز تهیه تیرامیسو موز

مرحله اول

برای تهیه تیرامیسوی موزی در ابتدای کار زرده تخم مرغ هم دمای محیط را به همراه شکر درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس مواد را به خوبی مخلوط می کنیم تا بافت شان یکدست شود. در ادامه شیر را اضافه می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله مواد را در حدی که یکدست شوند مخلوط می کنیم، سپس آرد را اضافه کرده و آنرا نیز کمی مخلوط می کنیم تا با دیگر مواد یکدست شود. در ادامه قابلمه را روی حرارت ملایم قرار داده و مواد را به آرامی مخلوط می کنیم.

مرحله سوم

حالا باید به صورت مداوم مواد را هم بزنیم تا غلظتش شبیه به غلظت فرنی شود. پس از اینکه مواد به غلظت مناسب رسید، قابلمه را از روی حرارت بر می داریم، سپس وانیل را به همراه پنیر لبنه به قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله مایه دسر را کمی مخلوط می کنیم تا یکدست شوند. در ادامه نسکافه های فوری را به همراه آب جوش درون یک کاسه با هم ترکیب می کنیم، سپس یک ظرف مناسب دسر انتخاب می کنیم و با کمی روغن آنرا چرب می کنیم.

مرحله پنجم

حالا نصف بیسکوئیت ها را درون نسکافه می خیسانیم و در کف ظرف می چینیم. در ادامه نصف مایه دسر را روی بیسکوئیت ها می ریزیم و با لیسک آنرا به صورت یکدست پخش می کنیم، در ادامه موزها را خرد کرده و روی مواد می چینیم.

مرحله ششم

در این مرحله بیسکوئیت های باقیمانده را با نسکافه مرطوب کرده و روی موزها می چینیم. در ادامه باقیمانده مایه دسر را روی بیسکوئیت ها می ریزیم و به صورت یکدست پخش می کنیم، سپس با پودر کاکائو تزیین کرده و تا زمان سرو در یخچال قرار می دهیم.