غذاهای طبع گرم

غذاهای پختنی با طبع گرم غذاهای طبع گرم برای بارداری پسر غذاهای طبع گرم برای معده غذاهای طبع گرم خیراندیش غذاهای طبع گرم و خشک لیست غذاهای گرم برای افراد سرد مزاج غذاهای گرم برای شب غذاهای با طبع گرم برای زمستان

در این مطلب لیستی بلند بالا از آموزش های طرز تهیه غذاهای لذیذ و خوشمزه با طبیعت یا طبع گرم را آماده کرده ایم، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه انواع غذاهای طبع گرم در ادامه با سایت آموزشی گارنو همراه باشید.

لیست غذاهای طبع گرم ایرانی

شماره ۱

اولین غذا از لیست خورش فسنجان دوست داشتنی است که دلیل اصلی طبع گرم و خشک آن گردو است. اگر در تهیه این خورش از گوشت مرغ های خانگی یا گوشت گوسفندی استفاده شود، طبعی گرم تر نیز خواهد داشت.

شماره ۲

برای شماره دوم از لیستِ غذاهای طبیعت گرم، حلیم گندم را انتخاب کرده ایم که یکی از غذاهای بسیار گرم محسوب می شود و به همین دلیل به کسانی که طبع گرم دارند توصیه می شود کمتر سمت این غذا بروند.

شماره ۳

اشکنه شنبلیله هم از غذاهای با طبع گرم محسوب می شود. این غذا دارای مواد غذایی مثل شنبلیله، پیاز، فلفل سبز تند و … است که همگی طبیعتی گرم دارند.

شماره ۴

برای این شماره سبزی پلو را انتخاب کرده ایم که می توانیم آنرا به سلیقه خود با انواع غذاها و خورش ها سرو کنیم. دلیل اینکه ماهی را معمولا با سبزی پلو سرو می کنند این است که باعث تعادل در طبع سرد ماهی می شود.

شماره ۵

نوبتی هم که باشد نوبت یکی از غذاهای شناسنامه دار و پرطرفدار ایرانی است. آبگوشت هم به دلیل وجود گوشت گوسفند دارای طبعی گرم است و معمولا توصیه می شود آب یا عصاره آبگوشت را به عنوان یک غذای گرم نوش جان کنید.

شماره ۶

شماره ۷

شماره ۸

شماره ۹

شماره ۱۰

شماره ۱۱

شماره ۱۲

شماره ۱۳

شماره ۱۴

شماره ۱۵

این لیست به مرور کامل تر می شود، پس توصیه می کنیم باز هم به این صفحه سر بزنید. راستی اگر می خواهید فهرست غذایی کامل تری داشته باشید، توصیه می کنیم دستورهای زیر را هم ببینید.