طرز تهیه کیک سینابون , دستور پخت کیک سینابون

کیک سینابون یکی از انواع کیک های خوشمزه و بین المللی است که با رسپی های مختلفی پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک سینابون در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم کیک سینابون
تخم مرغ ۳ عدد
آرد ۱٫۵ پیمانه
روغن مایع ½ پیمانه
ماست ¾ پیمانه
بیکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری
شکر ۱ پیمانه سرخالی
وانیل ½ قاشق چایخوری
مواد لازم میانی
پودر نارگیل ۲ قاشق غذاخوری
پودر دارچین ۱ قاشق چایخوری
شکر ۱ قاشق غذاخوری سرپر

طرز تهیه کیک سینابون

مرحله اول

برای تهیه کیک سینابون خوشمزه در ابتدای کار از ۳۰ دقیقه قبل تمام مواد یخچالی را از یخچال خارج کرده و اجازه می دهیم دمای آنها با دمای محیط هماهنگ شود. حالا تخم مرغ ها را درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله دوم

در ادامه شکر و وانیل را به کاسه اضافه کرده و با دور تند همزن برقی به مدت ۵ تا ۷ دقیقه هم می زنیم تا مخلوط تخم مرغ حجیم و کش دار شود. حالا در این حین کاسه را چندین مرتبه دورگیری کرده تا تخم مرغ به صورت یکدست مخلوط شوند.

مرحله سوم

در این مرحله ماست را به کاسه اضافه کرده و به مدت ۳۰ ثانیه هم می زنیم، سپس روغن مایع را به کاسه افزوده و در حد مخلوط شدن هم می زنیم. در ادامه آرد و بیکینگ پودر را درون الک می ریزیم و ۳ مرتبه الک می کنیم.

مرحله چهارم

حالا مواد خشک را طی ۲ مرحله به کاسه اضافه می کنیم، سپس با لیسک به صورت دورانی به یک سمت هم می زنیم تا بافت مایه کیک کاملا یکدست و یکنواخت شود. در ادامه قالب مافین را با کاغذهای کپسولی می پوشانیم.

مرحله پنجم

در این مرحله فر را با حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود، سپس به سراغ درست کردن مواد میانی می رویم، برای این منظور پودر نارگیل را به همراه پودر دارچین و شکر درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله ششم

حالا مواد را به خوبی هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. در ادامه ۲ قاشق از مایه کیک درون کاغذ کپسولی ریخته، سپس مقداری از مواد میانی روی مایه کیک می ریزیم و روی مواد میانی را با ۲ قاشق مایه کیک می پوشانیم.

مرحله هفتم

توجه داشته باشید دو سوم حجم کپسول ها از مایه کیک پر شود. در ادامه قالب را طبقه وسط فر گذاشته و اجازه می دهیم کیک ها به مدت ۳۰ تا ۳۵ دقیقه درون فر بمانند تا کاملا پخته شده و روی آنها طلایی و خوشرنگ شود.

مرحله هشتم

پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج می کنیم، سپس کیک ها را از قالب جدا کرده و روی توری می گذاریم تا کاملا خنک شوند. گارنو کیک های سینابون را به همراه چای تازه دم سرو می کنیم. نوش جان.