طرز تهیه کیمچی ترب سفید

طرز تهیه کیمچی ترب سفید , دستور پخت کیمچی ترب سفید

کیمچی ترب سفید یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار کشور کره جنوبی است که با رسپی های مختلفی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیمچی ترب سفید در ادامه با سایت آموزشی گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
ترب سفید ۱٫۵ کیلوگرم
سس ماهی ¼ پیمانه
چیلی کره ای ⅔ پیمانه
پیازچه ۴ ساقه
سیر ۶ حبه
زنجبیل تازه ۱ قاشق چایخوری
شکر ۲ قاشق غذاخوری
نمک ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه کیمچی ترب سفید

مرحله اول

برای تهیه کیمچی ترب سفید خوشمزه در ابتدای کار پوست ترب سفید را جدا کرده و به صورت نگینی متوسط خرد می کنیم، سپس درون یک ظرف مناسب می ریزیم. در ادامه نمک و شکر را به صورت پخش روی ترب می ریزیم.

مرحله دوم

حالا ترب را به خوبی ماساژ می دهیم و اجازه می دهیم ترب به مدت ۳۰ دقیقه در دمای محیط استراحت کند تا مزه دار شود، سپس آب بیندازد. پس از گذشت این زمان نصف مقدار آب ترب را جدا می کنیم و کنار می گذاریم.

مرحله سوم

در ادامه زنجبیل تازه را به همراه سیر به صورت ریز رنده کرده و به کاسه اضافه می کنیم، سپس پیازچه را می شوییم و به صورت ریز خرد می کنیم و به همراه سس ماهی، چیلی و آب ترب به کاسه اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

حالا مواد را به خوبی به مدت ۳ تا ۴ دقیقه ماساژ می دهیم تا ترب مزه دار شود، سپس مخلوط کیمچی را درون یک کاسه درب دار می ریزیم و درب آنرا می بندیم. در ادامه اجازه می دهیم کیمچی ترب تخمیر شود.

مرحله پنجم

پس از گذشت ۲ روز درب ظرف را باز کرده و کیمچی را مخلوط می کنیم، سپس درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم. در صورت تمایل می توانید کیمچی را تخمیر نشده و تازه به همراه پلو و سالاد سرو کنید. نوش جان.