طرز تهیه کوکی مرغ

طرز تهیه کوکی مرغ , دستور پخت کوکی مرغ

کوکی مرغ یکی از انواع غذاهای معروف و پرطرفدار کشور ترکیه است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کوکی مرغ در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
سینه و ران مرغ ۵۰۰ گرم
تخم مرغ ۱ عدد
پیاز ۱ عدد بزرگ
سیر ۲ حبه
فلفل سبز ۱ عدد
جعفری چند برگ
آرد سوخاری ۴ قاشق غذاخوری
زیره نوک قاشق چایخوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
زردچوبه، فلفل قرمز و روغن به مقدار کافی

طرز تهیه کوکی مرغ

مرحله اول

برای تهیه کوکی مرغ خوشمزه در ابتدای کار گوشت مرغ را درون مکیسر می ریزیم و میکس می کنیم تا کاملا یکدست شود، سپس درون یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه تخم مرغ را به کاسه اضافه می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله سیر و پیاز را رنده کرده و پس از گرفتن آب اضافی شان به کاسه اضافه می کنیم. در ادامه جعفری را به صورت ریز خرد کرده و به همراه آرد سوخاری، زیره و مقداری نمک، فلفل و زردچوبه به کاسه حاوی مواد می افزاییم.

مرحله سوم

حالا مواد را به خوبی ترکیب می کنیم تا کاملا یکدست شوند، سپس روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرار می دهیم تا طعم مواد با هم تلفیق شود. پس از گذشت این زمان کاسه را از یخچال خارج می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و مقداری روغن اضافه می کنیم، سپس اجازه می دهیم روغن به خوبی داغ شود. در ادامه به اندازه یک گردو از مایه کوکی بر می داریم و آنرا به صورت گرد شکل می دهیم.

مرحله پنجم

حالا با کف دست مایه کوکی را تخت کرده و درون روغن داغ می اندازیم تا سرخ شود. پس از اینکه یک سمت کوکی سرخ شد، آنرا بر می گردانیم و اجازه می دهیم سمت دیگرش نیز سرخ شود. تمام مایه کوکی را به همین صورت سرخ می کنیم.

مرحله ششم

پس از اینکه سرخ کردن کوکی ها به پایان رسید، آنها را روی توری فلزی یا دستمال حوله ای قرار می دهیم تا روغن اضافی شان گرفته شود. در نهایت کوکی ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه سس دلخواه سرو می کنیم.