کوکو سیب زمینی قاشقی , طرز تهیه کوکو سیب زمینی قاشقی

کوکو سیب زمینی قاشقی یکی از روش های پخت کوکو سیب زمینی به صورت فوری است، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کوکو سیب زمینی قاشقی در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
سیب زمینی ۴ عدد
کره ۱ قاشق غذاخوری
تخم مرغ ۲ تا ۳ عدد
سیر ۲ حبه
پیاز ۱ عدد
جعفری ۱ قاشق غذاخوری
زعفران دم کرده (اختیاری) ۱ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
زردچوبه و روغن به مقدار کافی

طرز تهیه کوکو سیب زمینی قاشقی

مرحله اول

برای تهیه کوکو سیب زمینی قاشقی ابتدا سیب زمینی ها را به همراه ۲ پیمانه آب و کمی نمک داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم و اجازه می دهیم سیب زمینی ها بپزند.

مرحله دوم

حدود ۳۵ تا ۴۵ دقیقه زمان برای پخت سیب زمینی ها نیاز است.پس از اینکه سیب زمینی ها پختند، سریعا پوست شان را جدا می کنیم و آنها را داخل یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه سیب زمینی ها را با گوشتکوب له می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله تا سیب زمینی ها هنوز داغ هستند، کره را اضافه می کنیم و با پشت قاشق به خورد سیب زمینی ها می دهیم. در ادامه سیب زمینی را کنار می گذاریم تا از حرارت بیفتد و به طور کامل خنک شود.

مرحله چهارم

در حین خنک شدن سیب زمینی، سیر و پیاز را رنده می کنیم، سپس با دست به خوبی فشار می دهیم و آب اضافی شان را می گیریم. در ادامه سیر و پیاز رنده شده را به همراه تخم مرغ به کاسه سیب زمینی اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله مقداری نمک، فلفل سیاه، زردچوبه و در صورت تمایل مقداری زعفران دم کرده به کاسه اضافه کرده و مواد را به خوبی ترکیب می کنیم تا کاملا یکدست شوند، سپس جعفری خرد شده را به مواد اضافه می کنیم.

مرحله ششم

جعفری را هم کمی ترکیب می کنیم تا در تمام مایه کوکو به صورت یکدست پخش شود. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و مقداری روغن اضافه می کنیم، سپس صبر می کنیم تا روغن به خوبی داغ شود.

رملحه هفتم

چون مایه کوکو شل است باید آنرا با قاشق درون تابه بریزیم و سریع شکل بدهیم. در صورتی که بخواهیم تمام کوکوها یک شکل و یک اندازه باشند، می توانیم از قالب های استیل برای این منظور استفاده کنیم.

مرحله هشتم

پس از اینکه مایه کوکو را درون تابه ریخیتیم، با پشت قاشق آنرا صاف می کنیم، سپس اجازه می دهیم به طور کامل سرخ شود. پس از اینکه یک سمت کوکوها سرخ شد، آنها را بر می گردانیم تا سمت دیگرشان نیز سرخ شود.

مرحله نهم

به همین ترتیب تمام مایه کوکو را سرخ می کنیم. اگر بخواهیم کوکوها خشک و کریپسی شوند، پس از سرخ کردن، آنها را روی دستمال حوله ای قرار می دهیم تا روغن اضافی شان به طور کامل گرفته شود، سپس به همراه نان سرو می کنیم.