طرز تهیه کوکوی سبزیجات رنگی انواع کوکوی سبزیجات کوکوی سبزیجات و قارچ

کوکوی سبزیجات یکی از انواع غذاهای خوشمزه و ساده است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کوکوی سبزیجات در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
کدو سبز ۳ عدد متوسط
سیب زمینی ۲ عدد کوچک
قارچ ۵ عدد متوسط
فلفل دلمه ای ۱ عدد متوسط
تخم مرغ ۲ عدد
پودر سوخاری ۴ قاشق غذاخوری
پنیر گودا ۴ ورق
پودر سیر، پودر آویشن و سماق از هر کدام ۱ قاشق چایخوری
نمک، زردچوبه و فلفل سیاه به مقدار کافی

طرز تهیه کوکوی سبزیجات

مرحله اول

برای تهیه کوکو سبزیجات خوشمزه در ابتدای کار سیب زمینی ها را به همراه کدو سبز و قارچ به خوبی شسته و پوست شان را جدا می کنیم، سپس همراه با فلفل دلمه ای با دندانه های درشت رنده، رنده می کنیم.

مرحله دوم

حالا سبزیجات رنده شده را از صافی رد می کنیم تا آب اضافی شان خارج شود، سپس درون یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه پنیر پیتزا را به همراه پودر سوخاری، پودر سیر، پودر آویشن و سماق به کاسه اضافه می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به کاسه افزوده و به خوبی مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. در ادامه روی کاسه را با سلفون پوشانده و به مدت ۲ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا مایه کوکو استراحت کند.

مرحله چهارم

پس از اتمام زمان استراحت، کاسه را از یخچال خارج می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم. در ادامه مقداری روغن مایع به تابه اضافه کرده و اجازه می دهیم روغن به خوبی گرم شود.

مرحله پنجم

حالا از مایه کوکو به اندازه یک نارنگی کوچک جدا کرده و در دست به شکل دلخواه فرم می دهیم، سپس درون تابه گذاشته و کاملا سرخ می کنیم. زمانی که یک طرف کوکو سرخ شد، آنرا بر می گردانیم تا طرف دیگر آن نیز سرخ شود.

مرحله ششم

زمانی که دو طرف کوکو کاملا سرخ شد، آنرا از تابه خارج کرده و روی دستمال مخصوص روغن گیری قرار می دهیم تا روغن اضافی اش گرفته شود. در نهایت کوکوها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و با نان سرو می کنیم. نوش جان.