طرز تهیه کباب یونانی

طرز تهیه کباب یونانی گرگان خانگی خوشمزه

کباب یونانی یکی از انواع کباب های خوشمزه و لذیذ است که با رسپی های مختلفی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کباب یونانی در ادامه با سایت آموزشی گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
سردست گوسفند ۱ کیلوگرم
روغن زیتون ۶ قاشق غذاخوری
سیر ۲ حبه
لیمو ترش تازه ۱ عدد
اورگانو و پودر آویشن از هر کدام ۱ قاشق چایخوری
پاپریکا و زیره از هر کدام ½ قاشق چایخوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
مواد لازم برای سس زاتزیکی
خیار ۱ عدد
ماست ۵۰۰ گرم
سرکه قرمز ۱ قاشق غذاخوری
سیر ۱ حبه
روغن زیتون ¼ پیمانه
نمک ۱ پنس

طرز تهیه کباب یونانی

مرحله اول

برای تهیه کباب یونانی خوشمزه در ابتدای کار گوشت را به صورت مکعبی یکسان خرد می کنیم، سپس روغن زیتون را به همراه آب لیمو ترش تازه، اورگانو، پودر آویشن، پاپریکا، زیره و فلفل سیاه را درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله دوم

حالا سیر را با دندانه های ریز رنده، رنده کرده و پیاز را به صورت خلالی نازک خرد می کنیم. در ادامه سیر را به همراه پیاز به کاسه اضافه کرده و مخلوط می کنیم، سپس تکه های گوشت را به کاسه افزوده و مخلوط می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله روی کاسه را با سلفون می پوشانیم، سپس اجازه می دهیم گوشت به مدت ۴ ساعت درون یخچال بماند تا کاملا مزه دار شود. در طی این زمان چندین بار گوشت ها را مخلوط و زیر و رو می کنیم تا طعم دهنده ها ته نشین نشوند.

مرحله چهارم

در این فاصله به سراغ درست کردن سس زاتزیکی می رویم، برای این منظور سیر را به همراه روغن زیتون درون غذاساز ریخته و چند پالس می زنیم تا ترکیب شوند. در ادامه پوست و دانه های خیار را جدا کرده و به صورت ریز رنده می کنیم.

مرحله پنجم

حالا مقداری نمک و فلفل سیاه روی خیار رنده شده می پاشیم و اجازه می دهیم به مدت ۱۰ دقیقه استراحت کند. پس از گذشت این زمان خیار را روی دستمال گذاشته تا آب اضافی اش خارج شود، سپس درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله ششم

در ادامه مخلوط سیر و روغن زیتون را به همراه ماست، سرکه قرمز و مقداری نمک به کاسه اضافه کرده و مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب شوند. حالا سس را تا زمان استفاده از آن درون یخچال نگهداری می کنیم تا کاملا خنک شود.

مرحله هفتم

پس از گذشت استراحت گوشت، سیخ های چوبی را به مدت ۱۵ دقیقه درون آب سرد قرار می دهیم تا هنگام پخت نسوزند. در ادامه گوشت ها را به صورت یکدست به سیخ می کشیم، سپس مقداری نمک روی آنها می پاشیم.

مرحله هشتم

حالا تابه گریل را روی حرارت گذاشته و اجازه می دهیم به خوبی گرم شود، سپس گوشت ها را درون تابه می چینیم و اجازه می دهیم کباب ها به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه گریل شده تا کاملا پخته شوند. در نهایت به همراه کته سرو می کنیم. نوش جان.