طرز تهیه کباب دیگی مشهدی طرز تهیه کباب دیگی با برنج طرز تهیه کباب دیگی مجلسی طرز تهیه کباب دیگی دونفره طرز تهیه کباب دیگ کرمانی طرز تهیه کباب دیگی شمالی طرز تهیه کباب دیگی گیلانی

کباب دیگی یکی از کباب های سنتی و خوشمزه ایرانی است که به دو صورت کلی تهیه می شود. این کباب خوشمزه را می توانید ته دیگ برنج بیندازید یا مانند کباب تابه ای درست کنید، برای مشاهده اموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کباب دیگی مشهدی در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۳ تا ۴ نفر
گوشت چرخ کرده ۵۰۰ گرم
پیاز ۲ عدد متوسط
گوجه فرنگی ۴ عدد
فلفل سبز شیرین ۴ عدد
رب گوجه فرنگی ۱ قاشق مرباخوری
آب لیمو ترش ۱ قاشق غذاخوری
آب ۱ استکان
سماق ۱ قاشق چایخوری
نمک ۱ قاشق مرباخوری
فلفل سیاه ۱ قاشق چایخوری
پودر سیر ½ قاشق چایخوری
زعفران دم کرده ۲ قاشق غذاخوری
کره ۱ قاشق غذاخوری
برنج ۴ پیمانه
سیب زمینی ۱ عدد درشت
روغن به مقدار کافی

طرز تهیه کباب دیگی با پلو

مرحله اول

برای تهیه کباب دیگی خوشمزه با پلو ابتدا برنج را نسبت به نوع آن بین ۳۰ دقیقه تا ۳ ساعت درون آب سرد و ۱ قاشق نمک می خیسانیم. در ادامه پیاز ها را با رنده متوسط رنده می کنیم، سپس آب اضافی شان را به طور کامل می گیریم.

مرحله دوم

در این مرحله پیاز رنده شده را به همراه گوشت چرخ کرده در یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه نمک را به همراه فلفل سیاه، سماق و پودر سیر به کاسه اضافه می کنیم، سپس مواد را به خوبی ترکیب می کنیم تا یکدست شوند.

مرحله سوم

مایه کباب را باید به مدت ۱۰ دقیقه با دست ورز دهیم تا کاملا منسجم و یکدست شود. در ادامه درب کاسه را با سلفون می پوشانیم و به مدت حداقل یک ساعت در یخچال قرار می دهیم تا طعم مواد با هم تلفیق شود.

مرحله چهارم

در این مرحله یک قابلمه مناسب را تا نیمه آب پر می کنیم و روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب جوش بیاید، سپس ۱ قاشق روغن و ۱ قاشق نمک اضافه می کنیم. در ادامه برنج خیس خورده را به قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

پس از گذشت ۷ تا ۱۰ دقیقه برنج را آبکشی می کنیم. در ادامه سیب زمینی را با رنده درشت می کنیم و با آب سرد به خوبی می شوییم. حالا کف یک قابلمه مناسب کمی روغن می ریزیم و سیب زمینی را با کمی نمک اضافه می کنیم.

مرحله ششم

سیب زمینی را کف قابلمه به صورت یکدست پخش و فشرده می کنیم، سپس برنج آبکش شده را روی آن می ریزیم. در ادامه قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا برنج به مدت ۴۵ دقیقه تا یک ساعت دم بکشد.

مرحله هفتم

در این مرحله مایه کباب را از یخچال خارج می کنیم، سپس یک تابه مناسب انتخاب می کنیم و آنرا با کره چرب می کنیم. در ادامه مایه کباب را به صورت یکدست در کف تابه پهن می کنیم و آنرا به صورت دلخواه برش می زنیم.

مرحله هشتم

در این مرحله تابه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و درب آنرا می بندیم تا گوشت آب بیندازد. پس از ۱۰ دقیقه درب تابه را بر میداریم و اجازه می دهیم کباب به خوبی سرخ شود. پس از اینکه سمت کباب سرخ شد، زعفران دم کرده را به آن اضافه می کنیم.

مرحله نهم

حالا کباب را بر می گردانیم تا سمت دیگر آن نیز به خوبی سرخ شود. در ادامه گوجه فرنگی و فلفل سبز را خرد می کنیم و روی کباب می چینیم. حالا رب گوجه فرنگی را با ۱ فنجان آب رقیق می کنیم و به تابه می افزاییم.

مرحله دهم

پس از اینکه کباب به خوبی پخت و سس رب گوجه فرنگی غلیظ شد، کباب را در ظرف مناسب می کشیم. در ادامه برنج را هم پس از اینکه دم کشید، درون دیس می کشیم و به همراه کباب دیگی خوشمزه سرو می کنیم.