طرز تهیه چیپس مزمز , چیپس فلفلی , چیپس سرکه ای خانگی , چیپس در فر , چیپس خانگی با بکینگ پودر , xvc jidi  d s

چیپس سیب زمینی یکی از میان وعده ها و تنقلات بسیار محبوب در سراسر جهان است، برای مشاهده این آموزش آشپزی ساده در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم چیپس
سیب زمینی ۲ عدد درشت
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
روغن به مقدار کافی
مواد لازم سس مخصوص
ماست چکیده ۶ قاشق غذاخوری
سیر ۱ حبه
سس مایونز ۱ قاشق غذاخوری
نعنا و اویشن خشک به مقدار کافی
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی

دستور تهیه چیپس سیب زمینی

مرحله اول

برای تهیه چیپس بازاری ابتدا پوست سیب زمینی ها را جدا می کنیم، سپس به صورت ورقه ای نازک از قسمت طول سیب زمینی ها برش می زنیم و داخل آب سرد می ریزیم. اگر نمی توانید با دست برش بزنید از رنده چیپس کن استفاده کنید.

مرحله دوم

حدود ۳۰ دقیقه سیب زمینی ها را در آب یخ قرار می دهیم تا نشاسته موجود در سیب زمینی ها خارج شود. در صورتی که می خواهید چیپس شما خیلی ترد و پفکی شود می توانید یک قاشق چایخوری بکینگ پودر داخل آب سرد بریزید.

مرحله سوم

پس از ۳۰ دقیقه سیب زمینی ها را از آب سرد خارج می کنیم و به صوتر مرتب روی دستمال حوله ای می چینیم تا آب اضافی موجود در سیب زمینی ها به طور کامل گرفته شود. در ادامه در یک ظرف گود به حدی روغن می ریزیم که چیپس ها در روغن شناور باشند.

مرحله چهارم

پس از اینکه روغن داغ شد سیب زمینی ها را داخل روغن داغ می ریزیم و زیر و رو می کنیم تا به صورت یکدست سرخ شوند. زمانی که سیب زمینی ها طلایی شد آنها را روغن خارج می کنیم و کنار می گذاریم تا روغن اضافی شان خارج شود سپس با سس دلخواه سرو می کنیم.

نکات پخت چیپس

چیپس سرکه نمکی

برای اینکه چیپسی با طعم سرکه ای داشته باشیم، زمانی که سیب زمینی ها را در کایه آب یخ قرار می دهیم، ۲ قاشق غذاخوری سرکه به همراه کمی نمک به کاسه اضافه کرده و با سیب زمینی ها مخلوط می کنیم. با این روش پس از سرخ کردن چیپس ما طعم سرکه را خواهد گرفت.