طرز تهیه پیده سوسیس

طرز تهیه پیده سوسیس , دستور پخت پیده سوسیس

پیده سوسیس یکی از انواع غذاهای خوشمزه و محبوب کشور ترکیه است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پیده سوسیس در ادامه با سایت آموزشی گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای خمیر
آرد ۳ لیوان
خمیر مایه ۱ قاشق غذاخوری
شکر ۱ قاشق غذاخوری
شیر خشک ۳ قاشق غذاخوری
آب ولرم ۱ لیوان
نمک ۱ پینچ
روغن مایع ¼ لیوان
مواد لازم میانی پیده
سوسیس ۵ عدد
پیاز ۱ عدد بزرگ
فلفل سبز ۱ عدد
رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری
پنیر پیتزا به مقدار کافی
کنجد به مقدار کافی
نمک، فلفل سیاه و ادویه دلخواه به مقدار کافی

طرز تهیه پیده سوسیس

مرحله اول

‌برای تهیه پیده سوسیس خوشمزه در ابتدای کار خمیر را آماده می کنیم، برای این منظور خمیر مایه را به همراه شکر، شیر خشک، آب ولرم، نمک و یک لیوان از مقدار آرد درون یک کاسه مناسب ریخته و مخلوط می کنیم.

مرحله دوم

حالا اجازه می دهیم مایه به دست آمده به مدت ۵ دقیقه استراحت کند تا عمل بیاید. پس از گذشت این زمان مابقی آرد را به همراه روغن مایع به کاسه اضافه کرده و خمیر را به مدت ۵ دقیقه به خوبی ورز می دهیم.

مرحله سوم

در ادامه خمیر را بدون استراحت به چانه های یکسان تقسیم کرده و روی سطح کار با کمک وردنه به شکل بیضی باز می کنیم. حالا خمیرها را به صورت قایق فرم داده، سپس انتها و ابتدای آنرا به هم می چسبانیم.

مرحله چهارم

حالا فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا فر کاملا گرم شود، سپس به سراغ درست کردن مواد میانی می رویم، برای این منظور سوسیس ها به همراه پیاز به صورت نگینی ریز خرد می کنیم.

مرحله پنجم

در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت ملایم گذاشته و مقداری روغن مایع به آن می افزاییم، سپس سوسیس را به تابه اضافه کرده و تفت می دهیم تا کمی سرخ شود و بلافاصله آنها را از تابه خارج می کنیم.

مرحله ششم

حالا پیاز را به تابه اضافه کرده و به تفت دادن ادامه می دهیم تا سبک و شیشه‌ ای شود، سپس فلفل سبز را به صورت ریز خرد کرده و به تابه می افزاییم. پس از کمی تفت دادن رب گوجه فرنگی را به تابه اضافه می کنیم.

مرحله هفتم

زمانی که بوی خامی رب گوجه فرنگی از بین رفت سوسیس های سرخ شده را به همراه مقداری نمک، فلفل سیاه و ادویه دلخواه به تابه اضافه کرده و تفت می دهیم تا بوی خامی ادویه ها از بین برود و مواد ترکیب شوند.

مرحله هشتم

حالا مقداری پنیر پیتزا به صورت یکنواخت درون خمیرها ریخته و روی پنیر پیتزا را با مواد میانی می پوشانیم. در ادامه سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم، سپس خمیرها را با حفظ فاصله از هم درون سینی فر می چینیم.

مرحله نهم

در ادامه روی خمیرها را با کیسه فریزر پوشانده و اجازه می دهیم به مدت ۱۵ دقیقه استراحت کنند تا حجیم شوند. پس از گذشت این زمان لبه های خمیر را با تخم مرغ رومال کرده و مقداری کنجد به صورت پخش روی آن می ریزیم.

مرحله دهم

حالا سینی را طبقه وسط فر گذاشته و اجازه می دهیم پیده ها درون فر بمانند تا کاملا پخته شوند. ۱۰ دقیقه آخر پخت گریل را روشن کرده تا روی پنیر پیتزا برشته و لبه های خمیر طلایی و خوشرنگ شود. نوش جان.