طرز تهیه پیتزا بلدرچین

طرز تهیه پیتزا بلدرچین , دستور پخت پیتزای تخم بلدرچین

پیتزا بلدرچین یکی از انواع پیتزاهای ساده و متفاوت است که با مواد و رسپی های مختلفی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پیتزا بلدرچین در ادامه با سایت آموزشی گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای خمیر پیتزا
خمیر مایه فوری ۱ قاشق چایخوری
آب ¾ لیوان
آرد ۲ لیوان
روغن مایع ۲ قاشق غذاخوری
نمک ۱ قاشق چایخوری
مواد لازم برای پیتزا
تخم بلدرچین ۵ عدد
گوجه فرنگی ۲ عدد متوسط
سس کچاپ یا سس گوجه فرنگی به مقدار کافی
پنیر پیتزا به مقدار کافی

طرز تهیه پیتزا بلدرچین

مرحله اول

برای تهیه پیتزا بلدرچین خوشمزه در ابتدای کار خمیر پیتزا را آماده می کنیم، برای این منظور خمیر مایه فوری را به همراه آرد، نمک و روغن مایع درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس به خوبی مخلوط می کنیم.

مرحله دوم

حالا آب را کم کم به کاسه اضافه کرده و ورز می دهیم تا خمیری نرم و یکدست حاصل شود. در ادامه روی سطح کار را آرد پاشی می کنیم، سپس خمیر را روی آن قرار می دهیم و به مدت ۱۰ دقیقه به خوبی ورز می دهیم.

مرحله سوم

پس از گذشت این زمان خمیر را چانه می گیریم و درون یک کاسه چرب شده قرار می دهیم، سپس روی خمیر کمی آب اسپری کرده و روی کاسه را با سلفون می پوشانیم تا به مدت ۱ ساعت تا ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه استراحت کند.

مرحله چهارم

پس از گذشت این مدت، زمانی که حجم خمیر دو برابر شد، آنرا مجددا ورز می دهیم تا پف اضافی خمیر گرفته شود. در ادامه فر را با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا فر کاملا گرم شود، سپس سینی فر را چرب می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله خمیر را به صورتی که مرکز آن نازک و لبه های آن کمی ضخیم تر از مرکز آن باشد درون سینی فر کاملا پهن می کنیم. در ادامه برای مواد روی پیتزا، ابتدا مقداری سس کچاپ روی خمیر پیتزا می ریزیم.

مرحله ششم

در ادامه سس را روی سطح خمیر به غیر لبه های آن می مالیم، سپس روی خمیر را با پنیر پیتزا می پوشانیم. حالا روی پنیر تخم بلدرچین ها را می ریزیم و گوجه فرنگی ها را به صورت نگینی خرد کرده و روی پنیر می ریزیم.

مرحله هفتم

در این مرحله سینی را طبقه وسط فر گذاشته و اجازه می دهیم پیتزا به مدت ۱۵ دقیقه درون فر بماند تا کاملا پخته شود. پس از گذشت این زمان گریل را روشن کرده و اجازه می دهیم روی پنیر پیتزا کاملا طلایی و خوشرنگ شود.

مرحله هشتم

زمانی که پنیر پیتزا کاملا طلایی شد، سینی را از فر خارج کرده و پیتزا را درون ظرف مورد نظرمان منتقل می کنیم. در نهایت پیتزا بلدرچین را به اندازه و فرم دلخواه برش زده و با سس دلخواه سرو می کنیم نوش جان.