طرز تهیه پاستا تالیاتلی میگو

طرز تهیه پاستا تالیاتلی میگو , دستور پخت پاستا تالیاتلی میگو

پاستا تالیاتلی میگو یکی از انواع غذاهای خوشمزه و محبوب شمال ایتالیا است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پاستا تالیاتلی میگو در ادامه با سایت آموزشی گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
پاستا تالیاتلی ۱۵۰ گرم
کیپرز ۱۲ گرم
آب لیمو ترش تازه ۱۲ گرم
کره ۲۰ گرم
روغن زیتون ۳۰ گرم
سیر ۱ حبه بزرگ
میگو ۵ عدد
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی

طرز تهیه پاستا تالیاتلی میگو

مرحله اول

برای تهیه پاستا تالیاتلی میگو خوشمزه در ابتدای کار یک برش نازک پشت کمر میگوها ایجاد کرده و رگ سیاه رنگ را از آن خارج می کنیم تا پس از پخت میگو بوی نامطبوع نداشته باشد. حالا یک قابلمه روی حرارت می گذاریم.

مرحله دوم

در ادامه کره و روغن زیتون را به قابلمه اضافه کرده، سپس سیر را با دندانه های ریز رنده، رنده می کنیم و به تابه می افزاییم. حالا مقداری نمک و فلفل سیاه به تابه اضافه کرده و تفت می دهیم تا عطر سیر آزاد شود.

مرحله سوم

در ادامه آب لیمو ترش تازه را به تابه اضافه کرده و اجازه می دهیم تابه روی حرارت بماند تا سس غلیظ شود. حالا یک قابلمه حاوی آب را روی حرارت زیاد گذاشته و اجازه می دهیم آب جوش بیاید، سپس پاستا را به آن اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

زمانی که پاستا کاملا پخته و نرم شد، قابلمه را از روی حرارت برداشته و پاستا را آبکشی می کنیم. در ادامه میگو را شسته و به همراه کیپرز به قابلمه حاوی سس می افزاییم و به مدت ۳ دقیقه زمان می دهیم تا پخته شوند.

مرحله پنجم

پس از گذشت این زمان پاستا را به همراه مقداری آب پخته شده در آن به قابلمه اضافه کرده و به خوبی مخلوط می کنیم، سپس اجازه می دهیم خوراک به مدت ۵ دقیقه روی حرارت بماند تا مزه ها ترکیب شوند. نوش جان.