طرز تهیه سیب زمینی نودلی

طرز تهیه سیب زمینی نودلی , دستور پخت سیب زمینی نودلی

سیب زمینی نودلی یکی از انواع فینگر فودهای خوشمزه و مجلسی است که با رسپی های مختلفی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سیب زمینی نودلی در ادامه با سایت آموزشی گارنو همراه باشید.

مواد لازم سیب زمینی نودلی
سیب زمینی ۴ عدد
فلفل قلمی ۱ عدد متوسط
پیاز کوچک ۱ عدد
آرد برنج ۵ قاشق غذاخوری
رشته نودل ۲ بسته
آب ½ لیوان
آرد ½ لیوان
فلفل سیاه، پودر پابریکا و نمک از هر کددام ۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه سیب زمینی نودلی

مرحله اول

برای تهیه سیب زمینی نودلی خوشمزه در ابتدای کار سیب زمینی ها شسته و درون یک قابلمه مناسب قرار می دهیم، سپس به اندازه ای که روی آنها را بگیرد آب اضافه کرده و قابلمه را روی حرارت متوسط قرار می دهیم.

مرحله دوم

حالا اجازه می دهیم سیب زمینی ها درون آب جوش بمانند تا کاملا پخته و نرم شوند. زمانی که سیب زمینی ها پخته شدند، آنها را از قابلمه خارج کرده و اجازه می دهیم کاملا خنک شوند، سپس پوست آنها را جدا می کنیم.

مرحله سوم

در ادامه سیب زمینی ها را درون یک کاسه مناسب به صورت ریز رنده می کنیم، سپس فلفل را شسته و به صورت خیلی ریز خرد می کنیم. حالا پیاز را به صورت ریز رنده کرده و به همراه فلفل خورد شده به کاسه می افزاییم.

مرحله چهارم

در این مرحله نمک، فلفل سیاه، پودر پاپریکا و آرد برنج به کاسه اضافه کرده و به خوبی ورز می دهیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند، سپس از مواد به اندازه یک گردو درشت جدا کرده و به صورت قلقلی فرم می دهیم.

مرحله پنجم

حالا قلقلی ها را درون سینی می چینیم، سپس به مدت ۱۰ دقیقه درون فریزر قرار می دهیم تا هنگام سرخ کردن باز نشوند. در همین حین نودل را درون یک کاسه مناسب خرد کرده و ادویه های آنها را درون یک کاسه جداگانه می ریزیم.

مرحله ششم

حالا مقداری آب، نمک و آرد به کاسه حاوی ادویه نودل اضافه کرده و مخلوط می کنیم تا خمیری روانی حاصل شود. پس از گذشت ۱۰ دقیقه توپک های قلقلی را از فریزر خارج کرده و ابتدا درون کاسه حاوی خمیر می غلطانیم.

مرحله هفتم

در ادامه توپک ها را از کاسه خارج کرده و درون ظرف حاوی نودل می غلطانیم تا سطح آنها را کاملا پوشش بدهد. حالا یک قابلمه مناسب روی حرارت ملایم گذاشته و مقداری روغن مایع درون آن می ریزیم تا به خوبی گرم شود.

مرحله هشتم

زمانی که روغن داغ شد، سیب زمینی های نودلی را درون قابلمه می چینیم و کاملا سرخ می کنیم تا طلایی شوند. در نهایت آنها را از قابلمه خارج کرده، سپس درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه سس دلخواه سرو می کنیم. نوش جان.