طرز تهیه سوسیس بندری ابادانی طرز تهیه سس سوسیس بندری تزیین سوسیس بندری مجلسی طرز تهیه سوسیس بندری اینستاگرام طرز تهیه سوسیس هندی طرز تهیه سوسیس بندری تند فیلم طرز تهیه سوسیس بندری با سیب زمینی فیلم طرز تهیه سوسیس بندری نواب ابراهیمی

ساندویچ سوسیس بندری از غذاهای بسیار خوشمزه دهه شصت است که امروزه با تغییرات زیادی در بعضی از فست فودها سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سوسیس بندری مجلسی در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۲ نفر
سوسیس کوکتل ۴ تا ۶ عدد
پیاز ۲ عدد بزرگ
فلفل دلمه ای (اختیاری) ½ فلفل دلمه ای
رب گوجه فرنگی ۱٫۵ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
پاپریکا، زردچوبه و روغن به مقدار کافی

طرز تهیه سوسیس بندری مجلسی

مرحله اول

برای تهیه سوسیس بندری مخصوص ابتدا پیاز را به صورت خلالی نازک و یکدست خرد می کنیم. توجه داشته باشید که سوسیس بندری از غذاهایی است که هر چقدر پیاز آن بیشتر باشد، خوشمزه تر می شود. پس پیاز کم استفاده نکنید.

مرحله دوم

در این مرحله سوسیس ها را به صورت مورب برش می کنیم و کنار می گذاریم. برای تهیه سوسیس بندری بهتر از است از سویس کوکتل استفاده شود، چون دارای قطر بیشتری نسبت به سوسیس آلمانی است و به غذا ظاهر زیباتری می دهد.

مرحله سوم

توجه داشته باشید که اضافه کردن فلفل دلمه ای به این غذا اختیاری است، ولی توصیه می شود برای یک بار هم که شده این غذا را با فلفل دلمه ای امتحان کنید، چون طعم بسیار خوبی به سوسیس بندری می دهد.

مرحله چهارم

در این مرحله فلفل دلمه ای را هم مانند پیاز به صورت خلالی نازک و یکدست خرد می کنیم. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و مقداری روغن اضافه می کنیم، سپس پیاز را به تابه اضافه کرده و به خوبی تفت می دهیم.

مرحله پنجم

توجه داشته باشید که پیاز را باید در حدی تفت دهیم که رنگ آن کمی تغییر کند و کاملا نرم باشد. به هیچ وجه نباید پیاز را بیش از حد تفت دهیم تا خشک شود. در ادامه مقداری زردچوبه و فلفل سیاه به پیاز اضافه می کنیم.

مرحله ششم

حالا پیاز را به همراه ادویه ها کمی تفت می دهم تا عطر ادویه ها خارج شود، سپس فلفل دلمه ای را به همراه پاپریکا و در صورت تمایل مقداری فلفل قرمز به تابه اضافه می کنیم. فلفل دلمه ای را کمی تفت می دهیم تا نرم شود.

مرحله هفتم

در این مرحله رب گوجه فرنگی را به تابه اضافه می کنیم و حدود ۴ تا ۵ دقیقه تفت می دهیم تا طعم خامی رب گوجه فرنگی گرفته شود و رنگش باز شود. در ادامه سوسیس ها را به تابه اضافه می کنیم و فقط در حد یک تا دو دقیقه تفت می دهیم تا کمی تغییر رنگ دهند.

مرحله هشتم

به هیچ وجه نیاز به سرخ کردن جداگانه سوسیس نیست، چون سوسیس سرخ شده طعم دهنده ها را جذب نمی کند. ضمن اینکه سرخ کردن سوسیس باعث می شود که پفکی شود و حالتی خشک پیدا کند.

مرحله نهم

حالا به اندازه یک سوم فنجان آب جوش به همراه مقداری نمک به تابه اضافه می کنیم و درب تابه را می گذاریم. این کار باعث می شود که رب گوجه فرنگی حالت سفت خود را از دست بدهد و به صورت یکدست در غذا پخش شود.

مرحله دهم

در این مرحله اجازه می دهیم که آب درون تابه کشیده شود و سوسیس بندری به روغن بیفتد. در پایان سوسیس بندری را در ظرف مورد نظرمان می کشیم و به همراه نان باگت، خیارشور و گوجه فرنگی خرد شده سرو می کنیم.