طرز تهیه سمبوسه بندری طرز تهیه سمبوسه بندری با سیب زمینی فیلم طرز تهیه سمبوسه سیب زمینی

سمبوسه سیب زمینی یکی از غذاهای سالم و خوشمزه ایرانی است که با دستورهای متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سمبوسه بندری در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
سیب زمینی ۴ عدد متوسط
پیازچه ۱ دسته
جعفری ۱ دسته
فلفل قرمز ۱ قاشق چایخوری
فلفل سیاه ½ قاشق چایخوری
زردچوبه ۱ قاشق چایخوری
نمک، نان لواش و روغن به مقدار کافی

طرز تهیه سمبوسه بندری

مرحله اول

برای تهیه سمبوسه ساده و خوشمزه ابتدا سیب زمینی ها را می شوییم، سپس به همراه ۱ قاشق چایخوری نمک و ۲ لیوان آب داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم. در ادامه قابلمه را روی حرارت متوسط قرار می دهیم.

مرحله دوم

حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه برای پخت کامل سیب زمینی ها زمان لازم است. در ادامه سیب زمینی ها را پوست می گیریم و داخل یک ظرف مناسب می ریزیم. در ادامه سیب زمینی ها را با گوشتکوب می کوبیم تا کاملا له شوند.

مرحله سوم

در این مرحله پیاز را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و کمی روغن اضافه می کنیم. در ادامه پیاز را به تابه اضافه کرده و به خوبی تفت می دهیم تا نرم و شیشه ای شود.

مرحله چهارم

حالا مقداری نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمز و زردچوبه اضافه می کنیم و تفت دادن را تا زمانی که عطر ادویه ها خارج شود ادامه می دهیم. در ادامه جعفری را خرد می کنیم و آنرا نیز به تابه اضافه کرده و کمی تفت می دهیم.

مرحله پنجم

در این مرحله سیب زمینی له شده را به تابه اضافه می کنیم و مواد را به خوبی تفت می دهیم تا کاملا یکدست شوند. پس از اینکه مواد به خوبی یکدست شده و کمی سرخ شدند، تابه را از روی حرارت کنار می گذاریم.

مرحله ششم

حالا نان های لواش را به صورت طولی با عرض حدودا ۱۰ سانتی متر برش می زنیم. در ادامه مقداری از مایه سیب زمینی در ابتدای نان قرار داده و آنرا به صورت مثلثی جمع می کنیم و درون یک سینی می چینیم تا باز نشوند.

مرحله هفتم

پس از اینکه تمام سمبوسه ها را پیچیدیم، یک تابه مناسب روی حرارت بسیار ملایم قرار می دهیم، سپس به اندازه ای روغن مخصوص سرخ کردنی اضافه می کنیم که سمبوسه ها هنگام سرخ شدن در روغن شناور باشند.

مرحله هشتم

پس از اینکه روغن به خوبی داغ شد، سمبوسه ها را درون روغن داغ می اندازیم و اجازه می دهیم به آرامی سرخ شوند. اگر حرارت زیر تابه زیاد باشد، اطراف سمبوسه ها خیلی سریع سرخ می شود و مغزشان خام باقی می ماند.

مرحله نهم

پس از اینکه دو طرف سمبوسه ها را سرخ کردیم، آنها را درون توری فلزی یا روی دستمال حوله ای قرار می دهیم تا روغن اضافی شان گرفته شود، سپس در ظرف می چینیم و به همراه سس دلخواه سرو می کنیم.