طرز تهیه ساندویچ کوکو سیب زمینی

طرز تهیه ساندویچ کوکو سیب زمینی , دستور پخت ساندویچ کوکو سیب زمینی

ساندویچ کوکو سیب زمینی یکی از انواع غذاهای ساده و خوشمزه ایرانی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه ساندویچ کوکو سیب زمینی در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
سیب زمینی ۳ عدد
تخم مرغ ۲ عدد
پنیر ورقه ای ۴ عدد
پیاز ۱ عدد
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
زردچوبه و کره به مقدار کافی

طرز تهیه ساندویچ کوکو سیب زمینی

مرحله اول

برای تهیه ساندویچ کوکو سیب زمینی خوشمزه در ابتدای کار سیب زمینی ها را می شوییم، سپس پوست می گیریم. در ادامه سیب زمینی ها را با رنده ریز رنده می کنیم، سپس با فشار دست آب اضافی شان را می گیریم.

مرحله دوم

در این مرحله پیاز را پوست گرفته و با رنده ریز رنده می کنیم، سپس مانند سیب زمینی آب اضافی اش را می گیریم. در ادامه ترکیب سیب زمینی و پیاز رنده شده را به همراه تخم مرغ ها درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله سوم

حالا مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به کاسه اضافه کرده و مواد را به خوبی ترکیب می کنیم تا بافت شان یکدست شود. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت قرار داده و مقداری کره اضافه می کنیم، سپس صبر می کنیم تا کره ذوب شود.

مرحله چهارم

در این مرحله مایه کوکو را به تابه اضافه می کنیم و با پشت قاشق آنرا صاف می کنیم. در ادامه اجازه می دهیم یک سمت کوکو سرخ شود، سپس آنرا به آرامی بر می گردانیم و اجازه می دهیم سمت دیگرش نیز سرخ شود.

مرحله پنجم

پس از اینکه کوکو به طور کامل سرخ شد، آنرا به ۴ قسمت مساوی تقسیم می کنیم. در ادامه تکه های کوکو را از تابه خارج می کنیم، سپس نان های تست را به همراه کمی کره به تابه اضافه می کنیم و اجازه می دهیم نان ها کمی برشته شوند.

مرحله ششم

در این مرحله روی هر نان تست یک تکه کوکو قرار می دهیم، سپس روی کوکو ها یک ورقه پنیر قرار می دهیم. در ادامه یک تکه دیگر نان تست برشته روی پنیرها قرار می دهیم، سپس ساندویچ ها را به همراه سس دلخواه سرو می کنیم.