طرز تهیه ساندویچ مرغ گریل , دستور پخت ساندویچ مرغ گریل شده

ساندویچ مرغ گریل یکی از انواع ساندویچ های خوشمزه و بین المللی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه ساندویچ مرغ گریل در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۲ نفر
سینه یا ران مرغ ۲۰۰ گرم
پیاز قرمز یا سفید ۱ عدد
قارچ ۵ عدد
پنیر خامه ای ۳ قاشق غذاخوری
ریحان تازه ۲۰ گرم
نان باگت ۲ عدد
ماست به مقدار کافی
سس مایونز به مقدار کافی
سس کچاپ و خردل به مقدار کافی
نمک، فلفل سیاه و پاپریکا به مقدار کافی
پولبیر، پودر آویشن و پودر سیر به مقدار کافی

طرز تهیه ساندویچ مرغ گریل

مرحله اول

برای تهیه ساندویچ مرغ گریل خوشمزه در ابتدای کار سینه و ران مرغ را فیله کرده و به همراه مقداری سس مایونز، کچاپ، خردل و ماست درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس مقداری نمک، فلفل سیاه، پاپریکا و پولبیبر به آن می افزاییم.

مرحله دوم

در ادامه مقداری پودر آویشن و پودر سیر به کاسه اضافه کرده، سپس به خوبی مخلوط می کنیم تا سینه و ران مرغ به طعم دهنده ها آغشته شوند. حالا روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و درون یخچال قرار می دهیم.

مرحله سوم

در ادامه اجازه می دهیم سینه و ران مرغ به مدت ۱ تا ۲ ساعت استراحت کند تا مزه دار شود. پس از گذشت این زمان پیاز را به صورت خلالی نازک خرد می کنیم و درون یک تابه حاوی مقداری روغن مایع می ریزیم.

مرحله چهارم

حالا تابه را روی حرارت گذاشته و تفت می دهیم تا پیاز طلایی و سرخ شود، سپس سیر رنده شده را به همراه مقداری نمک، فلفل سیاه و پودر آویشن به تابه اضافه کرده و به تفت دادن ادامه می دهیم تا ادویه ها سرخ شوند.

مرحله پنجم

در ادامه قارچ ورقه ای را به تابه اضافه کرده و حرارت را زیاد می کنیم، سپس تفت می دهیم تا قارچ کاملا سرخ شده و آب نیندازد. حالا پنیر خامه ای را به تابه اضافه کرده و به خوبی مخلوط می کنیم تا سس قارچ یکدست شود.

مرحله ششم

در این مرحله تابه گریل را روی حرارت گذاشته و با مقداری روغن مایع چرب می کنیم، سپس سینه و ران مزه دار شده را درون تابه گذاشته و گریل می کنیم. در ادامه سینه و ران گریل شده را درون نان باگت قرار می دهیم.

مرحله هفتم

حالا مقداری از سس قارچ و پنیر به همراه مرغ گریل شده درون نان باگت می ریزیم و با قاشق کاملا پخش می کنیم. در نهایت ریحان تازه را روی مواد ساندویچ می ریزیم و ساندویچ مرغ گریل را به صورت گرم سرو می کنیم. نوش جان.