طرز تهیه دو پیازه سیب زمینی رژیمی طرز تهیه دو پیازه آلو طرز تهیه دوپیازه دونفره دوپیازه سیب زمینی نی نی سایت طرز تهیه دوپیازه سیب زمینی و مرغ طرز تهیه دوپیازه سیب زمینی و قارچ کالری دوپیازه سیب زمینی طرز تهیه انواع دوپیازه

دو پیازه سیب زمینی از غذاهای معروف شهرهایی مثل شیراز و بوشهر است که با رسپی های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه دو پیازه سیب زمینی ساده در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
سیب زمینی ۲ عدد بزرگ
پیاز ۲ عدد متوسط
رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
زردچوبه و روغن به مقدار کافی

طرز تهیه دو پیازه سیب زمینی ساده

مرحله اول

برای تهیه دو پیازه سیب زمینی ساده ابتدا ۲ لیوان آب داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس قابلمه را روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب سریعتر جوش بیاید. در ادامه ۱ قاشق چایخوری نمک هم به قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله دوم

در حین جوش آمدن آب ، سیب زمینی ها را پوست می گیریم، سپس به صورت حبه ای خرد می کنیم. در ادامه سیب زمینی ها را با آب سرد می شوییم. پس از اینکه آب جوش آمد، سیب زمینی ها را به قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله سوم

حالا حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر می کنیم تا سیب زمینی ها نرم شوند. در ادامه سیب زمینی ها را آبکشی می کنیم و کنار می گذاریم. حالا یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و مقداری روغن به تابه اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله پیاز را پوست گرفته، سپس به صورت نگینی خرد می کنیم و به تابه اضافه می کنیم. در ادامه پیاز را به خوبی تفت می دهیم تا سبک شود و رنگش کمی تغییر کند، سپس مقداری زردچوبه و فلفل سیاه به پیاز اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

حالا به مدت دو دقیقه دیگر پیاز را تفت می دهیم تا عطر ادویه ها خارج شود. در ادامه رب گوجه فرنگی را به تابه اضافه می کنیم و چند دقیقه تفت می دهیم تا به خوبی سرخ شود و طعم و بوی خامی آن به طور کامل گرفته شود.

مرحله ششم

پس از اینکه رب گوجه فرتگی سرخ شد، سیب زمینی های خرد شده را به تابه اضافه می کنیم و با دیگر مواد ترکیب می کنیم تا با هم یکدست شوند، سپس درب تابه را می گذاریم و اجازه می دهیم مواد به مدت ۱۵ دقیقه با هم بپزند.

مرحله هفتم

توجه داشته باشید که حرارت زیر تابه در این مدت باید خیلی کم باشد. پس از اینکه غذا به روغن افتاد آنرا در ظرف دلخواه می کشیم. در ادامه غذا را با کمی سبزی معطر تزیین کرده و به همراه نان تازه و سبزی خوردن سرو می کنیم.