طرز تهیه دسر لیمویی , دستور پخت دسر لیمویی

دسر لیمویی یکی از انواع دسرهای خوشمزه و خوش عطر است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه دسر لیمویی در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم دسر لیمویی
شیر ۴ لیوان
شکر ۱ لیوان
آرد ۱ لیوان
زرده تخم مرغ ۱ عدد
وانیل ½ قاشق چایخوری
رنده پوست لیمو ترش ۱ عدد
بیسکویت پتی پور ۲ بسته
پودر نارگیل به مقدار کافی
مواد لازم سس لیمو
آب ۲ لیوان
نشاسته ذرت ۳ قاشق غذاخوری
شکر ۷ قاشق غذاخوری
رنده پوست لیمو ترش ۱ عدد
آب لیمو ترش تازه ½ لیوان

طرز تهیه دسر لیمویی

مرحله اول

برای تهیه دسر لیمویی خوشمزه در ابتدای کار شیر را به همراه شکر، آرد، زرده تخم مرغ، وانیل و رنده پوست لیمو ترش درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس با همزن دستی به خوبی هم می زنیم تا مواد درون شیر کاملا حل شوند.

مرحله دوم

حالا قابلمه را روی حرارت ملایم گذاشته و به صورت مداوم هم می زنیم تا مایه محلبی به غلظت فرنی برسد. زمانی که مایه محلبی غلیظ شد، قابلمه را از روی حرارت برداشته و یک لایه بیسکویت پتی بور درون یک ظرف مناسب می چینیم.

مرحله سوم

در ادامه مقداری از مایه محلبی داغ به صورت یکنواخت روی بیسکویت ها ریخته و با لیسک پخش می کنیم. حالا این مراحل را تا ۴ لایه ادامه می دهیم، سپس به سراغ درست کردن سس لیمو می رویم، برای این منظور آب را درون یک قابلمه می ریزیم.

مرحله چهارم

حالا آب لیمو ترش تازه را به همراه رنده پوست لیمو ترش، نشاسته ذرت و شکر به قابلمه اضافه کرده و به خوبی هم می زنیم، سپس قابلمه را روی حرارت گذاشته و به صورت مداوم هم می زنیم تا سس لیمو به غلظت فرنی نزدیک شود.

مرحله پنجم

زمانی که سس لیمویی به غلظت فرنی رسید، قابلمه را از روی حرارت برداشته و به صورت پخش روی مواد درون ظرف می ریزیم، سپس روی آنرا با سلفون پوشانده و به مدت ۲ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا سفت شود.

مرحله ششم

پس از گذشت این زمان ظرف را از یخچال خارج کرده و روی سس لیمویی را با مقداری پودر نارگیل تزیین می کنیم. در نهایت دسر را به ابعاد دلخواه برش زده و با اسلایس های لیمو ترش و پودر پسته تزیین می کنیم. نوش جان.