طرز تهیه خورش کرفس با مرغ با لوبیا با رب برای 10 نفر با لپه برای 4 نفر با بوقلمون عکس تلخی  تصویری راز خوشمزگی  دونفره

خورش کرفس یکی از انواع خورش های خوشمزه و مفید ایرانی است که شباهت هایی به خورش قورمه سبزی دارد، برای مشاهد این اموزش آشپزی در ادامه با گارنو همراه باشید.

همچنین ببینید : اموزش طرز تهیه خورشت قورمه سبزی مجلسی و رستورانی

مواد لازم برای ۴ نفر
گوشت خورشتی ۴۰۰ گرم
پیاز ۱ عدد درشت
نعناع ۵۰ گرم
جعفری ۳۰۰ گرم
برگ کرفس ۳۰۰ گرم
ساقه کرفس ۳۰۰ گرم
سبزی قورمه سبزی سرخ شده ۱۰۰ گرم
آب نارنج ۱ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه به اندازه کافی
زردچوبه و روغن به اندازه کافی

دستور پخت خورش کرفس

مرحله اول

ابتدا پیاز را به صورت نگینی خرد می کنیم و با مقداری روغن در یک قابلمه مناسب تفت می دهیم، پس از اینکه رنگ پیاز طلایی شد و کمی سبک شد، مقداری زردچوبه و فلفل سیاه اضافه می کنیم و با پیاز مخلوط می کنیم تا یکدست شوند.

مرحله دوم

گوست را پس از شستشو به صورت قورمه ای خرد می کنیم و به قابلمه اضافه می کنیمو چند دقیقه گوشت را تفت می دهیم تا خوب سرخ شود و تغییر رنگ بدهد. حالا ۳ لیوان آب جوش اضافه می کنیم و درب قابلمه را می گذاریم تا گوشت بپزد.

مرحله سوم

در حین پخت گوشت، سبزیجات را سرخ می کنیم و پس از اینکه سبزیجات سرخ شدند سبزی قورمه سبزی را اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم تا با دیگر سبزی ها یکدست شود. در ادامه ساقه کرفس را هم خرد می کنیم و به سبزیجات اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

ساقه کرفس را هم به خوبی تفت می دهیم تا سرخ شود سپس پس از اینکه یک ساعت از زمان پخت گوشت گذشت به قابلمه حاوی گوشت اضافه می کنیم. مقداری نمک و آب نارنج را هم اضافه می کنیم و اجازه می دهیم خورش جا بیفتد.

مرحله پنجم

همانطور که می دانید خورش کرفس به دلیل لعاب زیادی ندارد باید کم آب سرو شود(سبزی قورمه سبزی باعث می شود خورش کرفس ما لعاب دار تر شود). پس از اینکه خورش به خوبی روغن انداخت و جا افتاد آنرا به همراه برنج سرو می کنیم.