طرز تهیه حلوا آرد برنج

فیلم طرز تهیه حلوای آرد برنج طرز تهیه حلوا آرد برنج شیرازی طرز تهیه حلوا سیاه با آرد برنج طرز تهیه حلوا با آرد برنج و گندم طرز تهیه حلوا با آرد برنج بدون زعفران طرز تهیه حلوا زرد با آرد برنج طرز تهیه حلوای آرد برنج با نشاسته طرز تهیه حلوا برنجی گرگانی

حلوا آرد برنج یکی از انواع حلواهای خوشمزه و ایرانی است که بافت بسیار نرم و لطیفی دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه حلوا آرد برنج در ادامه با سایت آموزشی گارنو همراه باشید.

مواد لازم حلوا آرد برنج
آرد برنج ۱ لیوان
کره ۱۰۰ گرم
مواد لازم شهد
شکر ¾ لیوان
آب ¾ لیوان
گلاب ¼ لیوان
زعفران دم کرده به مقدار کافی
پودر هل به مقدار کافی

طرز تهیه حلوا آرد برنج

مرحله اول

برای تهیه حلوا آرد برنج خوشمزه در ابتدای کار شهد را آماده می کنیم، برای این منظور آب و شکر را درون یک قابلمه مناسب ریخته، سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهید تا ذرات شکر کاملا حل شوند و شهد بجوشد.

مرحله دوم

زمانی که شهد جوش آمد، گلاب را به همراه مقداری زعفران دم کرده و پودر هل به قابلمه اضافه کرده و پس از کمی جوش آمدن قابلمه را از روی حرارت بر می داریم تا شهد خنک شود. حالا به سراغ درست کردن حلوا می رویم.

مرحله سوم

برای این منظور آرد برنج را درون الک ریخته و درون یک تابه مناسب الک می کنیم، سپس کره را به تابه اضافه کرده و به خوبی مخلوط می کنیم تا کره ذوب شود. در ادامه مواد آردی را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه تفت می دهیم تا بوی خامی آرد گرفته شود.

مرحله چهارم

زمانی که آرد برنج کمی تغییر رنگ داد، شهد را کم کم به تابه اضافه کرده و به صورت مداوم هم می زنیم تا شهد به خورد حلوا برود و حلوا از تابه جدا شود. در نهایت حلوا را درون ظرف مورد نظرمان ریخته و سرو می کنیم. نوش جان.