طرز تهیه بال کباب مرغ ترکیه ای

طرز تهیه بال کباب مرغ ترکیه ای , دستور پخت بال کباب مرغ ترکیه ای

بال کباب مرغ ترکیه ای یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار کشور ترکیه است که با طعم های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه بال کباب مرغ ترکیه ای در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
کتف و بال مرغ ۱ کیلوگرم
روغن مایع ۲ قاشق غذاخوری
آویشن ۱ قاشق چایخوری
فلفل قرمز ۱ قاشق چایخوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی

طرز تهیه بال کباب مرغ ترکیه ای

 

مرحله اول

برای تهیه بال کباب مرغ ترکیه ای خوشمزه در ابتدای کار کتف و بال مرغ را می شوییم و درون آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی شان خارج شود، سپس با یک دستمال تمیز خشک کرده و درون یک کاسه گود می ریزیم.

طرز تهیه کتلت بادمجان ایتالیایی خوشمزه و مخصوص با پنیر

 

مرحله دوم

در این مرحله آویشن، فلفل قرمز، روغن مایع و مقداری نمک و فلفل سیاه اضافه می کنیم و مواد را با دست زیر و رو می کنیم تا گوشت مرغ با روغن و ادویه ها کاور شود، سپس روی کاسه را با سلفون می پوشانیم.

 

مرحله سوم

حالا کاسه را به مدت ۱ تا چند ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا گوشت مرغ طعم دار شود. پس از گذشت این زمان فر را با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم و اجازه می دهیم به طور کامل گرم شود.

 

روش پخت کباب عربی مجلسی با کوفته سیب زمینی

مرحله چهارم

در این مرحله سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم و کاغذ روغنی را با کمی روغن چرب می کنیم. در ادامه روی کتف ها و بال ها را با یک چاقوی تیز چند شیار ایجاد می کنیم تا به صورت یکدست مغز پخت شوند.

 

مرحله پنجم

حالا بال ها و کتف ها را درون سینی فر می چینیم و در فر قرار می دهیم. در ادامه ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان می دهیم تا یک سمت کتف و بالها بپزد، سپس آنها را از سینی خارج می کنیم. در ادامه کتف و بال ها را بر می گردانیم و مجددا در فر قرار می دهیم.

طرز پخت نودل تایلندی با پنیر خوشمزه

 

مرحله ششم

در نهایت پس از اینکه سمت دیگر کتف و بال ها کباب شد، گریل را روشن می کنیم تا روی تکه های گوشت مرغ طلایی شود. در نهایت سینی را از فر خارج کرده و بال کباب را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه سس دلخواه سرو می کنیم.