طرز تهیه آلبالو پلو ساده طرز تهیه آلبالو پلو مجلسی با مرغ طرز تهیه آلبالو پلو برای دو نفر طرز تهیه آلبالو پلو با مرغ ریش شده طرز تهیه آلبالو پلو برای ۴ نفر طرز تهیه آلبالو پلو با گوشت خورشتی طرز تهیه آلبالو پلو با آلبالو خشکه طرز تهیه آلبالو پلو با گوشت قلقلی

آلبالو پلو یکی از انواع غذاهای پلویی ایرانی است که به دلیل استفاده از آلبالو در آن به عنوان یک غذای فصلی شناخته می ‌شود. اصالت این غذای خوشمزه متعلق به شهر شیراز می‌ باشد. البته امروزه در سراسر کشور فراگیر شده است. می ‌توان در فصل تابستان آلبالو را گرفت و هسته آن را خارج کرد، سپس در فریزر نگهداری کرد تا در تمام فصل ها بتوان این غذای خوشمزه را تهیه نمود و از خواص خوب آلبالو بهره مند شد. خواصی همچون ضد التهاب، رفع کم خونی، تسکین دهنده درد، سلامت پوست و مو. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه آلبالو پلو مجلسی با مرغ در ادامه با گارنو همراه باشید.

مواد لازم برای ۳ نفر
آلبالو بدون هسته یک و نیم لیوان
برنج دو و نیم پیمانه
مرغ تکه شده به تعداد دلخواه
زعفران دم کرده ۱ استکان
خلال پسته و بادام برای تزیین
پیاز ۱ عدد
روغن کمی
نمک به مقدار لازم
طرز تهیه خوراک دل مرغ ساده به روش خانگی و با طعمی بی نظیر

طرز تهیه آلبالو پلو مجلسی با مرغ

مرحله اول

برای تهیه آلبالو پلو خوشمزه و مخصوص با گوشت مرغ در ابتدای کار، پیاز را شسته و پوست می کنیم. سپس به صورت خلالی ریز خرد می کنیم. در ادامه یک قابلمه مناسب را با کمی روغن روی حرارت قرار می دهیم تا داغ شود.

مرحله دوم

سپس پیاز ها را به آن اضافه کرده و به خوبی تفت می دهیم تا سبک و طلایی شود. در ادامه تکه های مرغ را به پیاز اضافه کرده و در روغن خوب سرخ می‌ کنیم. نصف استکان از زعفران و کمی نمک را به آن اضافه می کنیم.

مرحله سوم

زیر آن را خیلی کم می ‌کنیم تا مرغ با زعفران پخته و طلایی شود. آلبالو ها را با یک لیوان آب و نصف لیوان شکر می‌ گذاریم تا یک ربع بپزد و رنگ پس بدهد. حالا آلبالو ها را آبکش کرده و آب آن را به همراه ۲ لیوان آب به برنج خیس خورده اضافه می‌ کنیم.

مرحله چهارم

سپس روی شعله گاز قرار می‌ دهیم تا برنج نیم پز شود و آب آلبالو به خوردش برود. در آخر برنج را آبکش کرده و با آلبالو ها مخلوط می ‌کنیم و می‌ گذاریم به مدت ۴۵ دقیقه تا یک ساعت دم بکشد، سپس با خلال پسته و پلو زعفرانی تزئین می ‌کنیم.