۴ اختلال جدی و بیماری که موجب تغییر چهره می شود

مقابل آینه بایستید و با دقت به صورت خود نگاه کنید ، یکی از پزشکان متخصص ۴ نشانه خطرناک از اختلالات ایجاد شده در بدن را که موجب تغییر چهره می شوند معرفی می کند.

0

تغییر چهره و تشخیص بیماری ها توسط آن

می دانید که یکی از روش های تشخیص بیماری ها و اختلالات داخل بدن برای پزشکان بررسی اعضای صورت است ، بحث تشخیص بیماری از روی صورت و چهره سالهاست که پزشکان را یاری می کند پس بهتر است شما نیز در این موزد بیشتر بدانید تا با آگاهی کافی و لازم از بروز مشکلات جدی و بیماری های غیرقابل درمان پیشگیری کنید. در این بخش از سلامت گارنو تازه ترین مطلب پزشکی دیلی میل را خواهید خواند ؛ مطلبی که در آن به ۴ نشانه خطرناک که موجب تغییر چهره می شوند اشاره شده است.

۴ تغییر نگران کننده در چهره و صورت

تیرگی زیر چشم ، جوشهای مو دار ، ابروهای توخالی  ، جوش ولکه های گونه ها می تواند موجب نگرانی و نشان دهنده مشکلاتی باشد .تغییرات صورت بر اثر افزایش سن کاملا طبیعی است امامی تواند نشانه ی برخی بیماری ها باشددکتر سوزان متخصص امراض پوستی روز جمعه در دانشگاه پزشکی آمریکا در رابطه با این مشکلات صحبت کرد.

تغییر چهره

۴ تغییر خطرناک چهره که باید شما را نگران کند

کم پشتی و ریزش ابروها

همانطور که می دانید با افزایش سن اغلب موها کم پشت و خشک می شود ولی ابروها چطور؟ چرا باید با ریزش ابروها نگران شویم و اینکه به چه دلیل کم پشتی و نامنظم شدن رشد ابروها می تواند یک هشدار باشد؟

این علائم یعنی حال شوهرتون خوب نیست!

یکی ازعلل کم پشتی ابرو کندن زیاد آن با موچین و حتی کم کاری تیروئید می تواند باشد، دکتر سوزان می گوید کم کاری تیروئید نشانه هایی دائمی مثل خستگی و کسلی که در حالت سرماخوردگی دیده می شود دارد پس با دیدن این نشانه ها حتما به پزشک مراجعه کنید و از تعادل عملکرد تیروئید خود مطمئنم شوید.  پوستتان واقعا خشک می شود و در زمستان بیش از حداین اتفاق می افتد و معمولاً یبوست پیدا می کنید، اگر همه این نشانه ها را دارید حتما به پزشک مراجعه کنید تست خون دهید تا مشخص شودمبتلا به کم کاری تیروئید هستید یا نه

کورک (جوش های بزرگ) و خالهای قرمز روی گونه هامی تواند نشانه لوپوس باشد

جوش های صورت یکی ازنشانه های اختلالات ایمنی بدن لوپوس است ، برخی افراد به راحتی قرمز می شوند که می تواند به علت استرس خجالت یا مصرف الکل و غذاهای تند باشداین اتفاق درخانم های پیر شاید به علت قطع عادت ماهانه یا همان یائسگی باشد که در بین ۴۵ تا ۵۵ سال رخ می دهد. دکتر سوزان بیان می کند اگر چانه و گونه قرمزی دارید که در تابستان تشدید میشود نشان دهنده اختلال لوپوس است ؛ لوپوس بیماری پیچیده و تشخیص آن دشوار است وروی قسمتهای مختلف بدن تاثیر می گذارد. از نشانه های دیگر این بیماری ورم مفاصل درد مفاصل درد ماهیچه ای بی حالی و گاهی قرمزی صورت رابرمی شمارد اگر این نشانه ها را دارید حتمابه پزشک مراجعه کنید.

عکس جنین سقط شده 19 هفته ای در دستان پزشک

تغییر چهره

قرمزی گونه و چانه بخشی از خطرناک ترین تغییرات چهره است

پرمویی و جوش زدن غیرعادی صورت

موها و جوش های زیاد صورت هم نشان دهنده تخمدان پلی کیستیک است ، موها و جوش های صورت به دلیل سندروم تخمدان پلی کیستیک تعادل هورمون ها رابهم میریزد. از علل دیگر پرومویی و جوشهای صورت میتوان ژنتیک ،استرس و غرور جوانی را بیان کرد. گفتنی است تخمدان پلی کیستیک میزان هورمون تستسترون را بالا میبرد این اتفاق در بین خانم ها بسیار رایج است و از هر پنج خانم یک نفر مبتلا به کیست تخمدان است ؛ در نتیجه کیسه های درون تخمدان باتخمک ها احاطه می شوند .دکتر سوزان پیشنهاد میکند در صورت بروز چنین علائم یا نشانه هایی حتما به پزشک زنان مراجعه کنید. فراموش نکنید که تخمدان پلی کیستیک احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ و کلسترول را بالا میبرد پس درمان به موقع آن اهمیت خاصی دارد.

6 نکته در مورد سردرد

گودی زیر چشم حاکی از اختلال سیستم ایمنی بدن است

اگر زیر چشم لکه های قرمز و تیره وجود دارد می تواند ازنشانه بیماری پوستی باشد البته کمبود خواب و علل دیگر در تیرگی زیر چشم موثر است. دکتر ویلسون یکی از نشانه های  آن را مصرف نمک فراوان و آلرژی های مزمن ذکر کرد که باعث بزرگ شدن رگ های خونی اطراف چشم می شود.اختلال نادر سیستم ایمنی باعث ماهیچه درد ضعف وحتی عدم تعادل در راه رفتن و ایستادن می شود ، اگر شک دارید دچار این عارضه هستید به پزشک مراجعه کنید تا ام ار ای تست خون و بافت برداری انجام دهید .

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

<< یک ستاره || از ۱ تا ۵ امتیاز دهید. || پنج ستاره >>

میانگین رتبه / ۵. تعداد رأی:

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ارسال یک پاسخ