مکیدن انگشت | با کودکی که انگشت خود را می مکد چه کنیم؟

0

مکیدن انگشت | با کودکی که انگشت خود را می مکد چه کنیم؟

مکیدن انگشت  لاک تلخ برای جلوگیری از مـکیدن انگـشت عوارض مـکیدن انگـشت نوزاد اختلال مـکیدن انگـشت علت انگشت خوردن کودک سه ساله علت انگشت خوردن کودک دو ساله انگشت مکیدن کودک مـکیدن انگـشت نوزاد  مـکیدن انگـشت نوزاد نشانه چیست

 

مکیدن انگشت | با کودکی که انگشت خود را می مکد چه کنیم؟

 

بیشتر کودکان بین سال های دو تا چهار سالگی خودشان به صورت طبیعی از مکیدن شست و دیگر انگشتان دست می‌کشند. این رفتار به تدریج در طول این دوره کاهش می‌یابد زیرا کودک بیشتر زمان بیداری‌اش را به کنجکاوی محیط اطراف خود می‌گذراند. در نتیجه لازم نیست والدین اقدامی برای ترک عادت کودک انجام دهند.

این نوشیدنی گیاهی را حتما امتحان کنید!!

 

 

همچنین کودکانی که به مهد کودک یا مدرسه می‌روند بر اثر واکنش همسن و سالان خود این کار را انجام نمی دهند. اگر کودک بعد از چهار سالگی هنوز عادت به مکیدن شست دارد، والدین باید به تدریج او را از این کار منع کنند. البته نباید فشار بیش از حد به کودک وارد کرد تا آسیب نبیند.به جای سرزنش کردن کودک برای مکیدن انگشت، با تمجید کردن از او، کودک را به انجام ندادن این کار تشویق کنید. عموما کودکان هنگام احساس ناامنی شروع به مکیدن انگشت خود می‌کنند. تلاش کنید عامل اضطراب را برطرف کنید و باعث آرامش کودک شوید.

کمبود فیبر چه عوارضی دارد؟

 

 

وقتی کودک استرس ندارد و در فشار نیست خیلی مودبانه به او یادآوری کنید. برای او پاداش در نظر بگیرید. علاقه‌مندی‌های کوچک او می‌تواند عاملی برای همراهی او با شما شود. اگر کودکی که در شرایط سخت قرار دارد، مثل زمانی که والدین در کنارش نیستند، از مکیدن انگشت اجتناب می‌کند با جایزه دادن او را مورد تشویق قرار دهید.

 

مکیدن انگشت | با کودکی که انگشت خود را می مکد چه کنیم؟

 

اگر این روش‌ها پاسخ گو نبود، هنگام شب در زمان خوابیدن کودک، دور انگشت شست او را با چسب زخم ببندید یا ازیک دستکش که انگشست شست او را بپوشاند استفاده کنید . در صورت بر طرف نشدن عادت با روش های فوق به پزشک کودک خود مراجعه کنید تا در صورت نیاز وسیله ای مخصوص برای کودک ساخته شود و به ترک عادت کمک و همزمان ناهنجاری های ایجاد شده را اصلاح کند.

شکمی صاف در یکماه با روش مت رابرتس +تصاویر

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

<< یک ستاره || از ۱ تا ۵ امتیاز دهید. || پنج ستاره >>

میانگین رتبه / ۵. تعداد رأی:

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ارسال یک پاسخ